Jak vybrat matraci

Matrace z paměťové pěny: reagují na polohu vašeho těla a zároveň i na jeho teplotu. Tvarují a přizpůsobují se přesně podle vašich potřeb a rozložení svalových partií. Pěna se pomalu vrací do původní polohy, díky tomu nebudete mít pocit otlačení.

Matrace ze studené pěny: kombinují různé pěny tuhostí, takže dokonale padnou každému typu postavy. Poskytují stabilní oporu pro páteř a celé tělo, čímž zajišťují absolutní pohodlí během spánku. Vzdušný materiál zároveň umožňuje přirozeně cirkulovat vzduchu napříč materiálem. Matrace ze studené pěny mají dlouhou životnost.

Matrace pružinové: přívětivá cena a dlouhá životnost jsou typické atributy pružinových matrací. Námi nabízené matrace kombinují moderní taštičkové prvky společně s robustním pružinovým jádrem. Díky tomu matrace dosahují perfektních ortopedických vlastností a zaručují vysokou kvalitu spánku.

Matrace latexové: právě ten, kdo chce zdravě odpočívat, zvolí antialergické latexové matrace. U tohoto typu matrací se totiž nebudete potýkat s plísněmi a bakteriemi. Důležité je ale jejich umístění na lamelový nebo laťkový rošt, aby mohl materiál dýchat. Buněčná struktura zaručuje nejenom vysokou prodyšnost, ale i tvarovou stálost. Latexové matrace jsou oblíbené i pro svoji dlouhou životnost.

Matrace zdravotní: jsou vyvinuté tak, aby předcházely tvorbě dekubitů, neboli proleženin a maximálně podporovaly zdravý spánek. Kombinace materiálů jsou navržené s ohledem na potřeby těla, a mají ortopedické vlastnosti. Pokud potřebujete při spánku podpořit rovnoměrné rozložení těla a zároveň dbát na stabilní oporu páteře a svalstva vyberte právě zdravotní matraci.

Matrace dětské: každé miminko potřebuje mít útulnou a bezpečnou postýlku s kvalitní matrací. Dobře zvolená matrace zásadně ovlivňuje správný vývoj jeho rychle rostoucí páteře. Při pořizování výbavy pro miminko nezapomeňte také na přiměřeně teplou přikrývku a podhlavník, který se hodí zejména v období nachlazení.

 Spánek je nejdůležitější formou odpočinku každého člověka. Je klíčový pro regeneraci fyzických a psychických sil. Kvalita spánku závisí především na tom, jakou matraci zvolíme. Požadavky kladené na vhodnou matraci jsou velmi individuální.

 Je velmi důležité, aby matrace dokázala podepřít a udržet páteř při spánku v jejím přirozeném tvaru. Meziobratlové ploténky se tak mohou přirozeně uvolnit a nedochází k jejich deformaci a následné bolesti zad. Málokdo ví, že například špatný stav páteře zapříčiněný nezdravým spánkem, může být až ze 60% příčinou všech nemocí. Na našem e-shopu si můžete vybrat ze široké škály od nejlevnější matrace až po luxusní matrace. Pomůžeme Vám si správně vybrat.